Programowanie-robotyka-kodowanie

O PRZEDSZKOLU » zajęcia dodatkowe » Programowanie-robotyka-kodowanie

Programowanie-robotyka-kodowanie to nic innego jak ciekawe zajęcia, rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Uczenie logicznego myślenia, podejścia zadaniowego do stawianych problemów, pracy zespołowej, a także odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych, które ważne jest już od najmłodszych lat. Magic Floor to zintegrowany z projektorem system czujników ruchu, który zawiera pakiety gier edukacyjnych przeznaczonych do zabaw i zajęć dydaktycznych. Obraz z projektora wyświetlany jest bezpośrednio na podłodze naszej sali. Taka zabawa z „magicznym dywanem” odbywa się intuicyjnie, komputer wykrywa ruch poruszającego się po wyświetlanym obrazie dziecka i reagując na jego gesty, umożliwia kontakt sensoryczny z uwzględnieniem dotyku. „Magiczny dywan” pomaga w kompleksowym rozwoju dziecka, umożliwia prowadzenie zajęć kompensacyjnych poprzez ćwiczenia ruchowe, intelektualne i interaktywną rozrywkę. To innowacyjna pomoc w edukacji przedszkolnej, tym większa radość, że możemy z niego korzystać na co dzień! Multimedialny „dywan" to nowoczesne i nowatorskie narzędzie pracy, służy naszym dzieciom w procesie edukacyjno-wychowawczym. W realizacji cyklu zajęć pomaga nam także robot Photon, który jest interaktywnym robotem edukacyjnym, wspierającym dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony.