PRZEDSZKOLNA KUCHNIA

Przedszkolne menu jest uwarunkowane zasadami zdrowego żywienia oraz preferencjami kulinarnymi naszych podopiecznych. Posiłki przygotowywane są w naszej przedszkolnej kuchni - śniadanie, przekąska owocowo-warzywna, obiad i podwieczorek.

Prawidłowe żywienie ma ogromny wpływ na zdrowie i rozwój malucha, którego organizm intensywnie się rozwija.  W naszym Przedszkolu dbamy o to, aby posiłki były zdrowe i zbilansowane. Przykładamy także wagę do wyglądu i sposobu ich podawania, aby zachęcić do jedzenia nawet "niejadka". Posiłki są zjadane w miłej atmosferze,  podawane są na przyjemnych dla oka, kolorowych talerzykach.
Posiłki w naszym przedszkolu przygotowywane są zdrowo, pożywnie i bardzo smacznie. A to wszystko dzięki nowoczesnemu wyposażeniu naszej przedszkolnej kuchni. Potrawy są przygotowywane w piecu konwekcyjnym, na parze, tak, aby nie traciły cennych witamin, tak ważnych dla naszych Przedszkolaków.

Dzień zaczynamy od śniadania - są to z reguły pyszne kanapki, do tego kakao lub herbata - do wyboru. Później przekąska owocowo-warzywna, a następnie obiad, który jest zawsze dwudaniowy, podany z domowym kompotem. Podwieczorek to zbiór witamin - owoce, jogurty, mleczne koktajle.
Napoje w ciągu dnia są stale dostępne na życzenie Przedszkolaka.

Zdrowo i smacznie - to nasz priorytet :)
W każdy piątek naszym Przedszkolakom,
serwujemy śniadanie w formie szwedzkiego stołu,
 uczymy się jeść nożem i widelcem.